Članovi DVD-Sinj obilježili su Dan vatrogasaca 04.05. polaganjem vjenca na centralni križ na Gradskom groblju za sve preminule vatrogasce i zajedničkim druženjem.

Svibanj, mjesec zaštite od požara obilježiti će se mnogim aktivnostima u organizaciji stožerne vatrogasne postrojbe DVD-Sinj od koje neke su:

Završetak usavršavanja i podjela uvjerenja za vatrogasnu specjalnost bolničar,

Završetak osposobljavanja i podjela uvjerenja za zvanje dobrovoljni vatrogasac,

Završetak usavršavanja i podjela uvjeranja za navođenje protupožarnih zrakoplova,

Završetak obuke za vatrogasnu mladež,

( U navedenim aktivnostima sudjelovalo je 100-njak članova vatrogasnih postrojbi s područja bivše opoćine Sinj)

Podjela promiđbenog materijala o opasnosti od požara po školama i vrtićima,

Organiziran posjet predškolske i školske djece vatrogasnom domu,

Javna vježba na temu gašenje otvorenog prostora,

Kompletiranje osobne i skupne opreme za gašenje požara otvorenog prostora.

S naše strane poduzeti ćemo sve da požara otvorenog prostora kao i drugih požarnih opasnosti bude što manje i da ne izazovu veću materijalnu štetu.

Napominjemo cjenjeno građanstvo da je ZABRANJENO LOŽENJE VATRE na otvorenom prostoru u period

01.06.-31.10.2014.G.

usavršavanje za specjalnost-bolničar

usavravanje za dv12